
Árlista
(Érvényes: 2022. január 1-től visszavonásig. A megvásárolt bérletek a kiállítás dátumától 5 hétig érvényesek. Hiányzás elszámolása: amennyiben az órát adott napon mondja le, vagy nem jelzi a hiányzást, a bérletből egy alkalom autómatikusan levonásra kerül)
FELMÉRÉSEK:
Mozgásvizsgálat 10.000 Ft/alkalom
Longi Kid vizsgálat 15.000 Ft/alkalom
KMT felmérés 10.000 Ft/alkalom
TSMT:
Egyéni komplex fejlesztő foglalkozás 45.000 Ft/8 alkalom
(A foglalkozás időtartama 45 perc, TSMT mozgésfejlesztés, finommotokórika, szókincsbővítés és egyéb, egyéni képességek fejlesztése)
TSMT egyéni terápiás torna 35.000 Ft/12 alkalom
(A torna időtartama 25-35 perc, a gyermekkel a számára írt terápiás tornasort csináljuk végig a mozgásfejlesztő szakember segítségével.)
Csoportos TSMT 28.800 Ft/8 alkalom
KMT:
Egyéni KMT fejlesztő torna 20.000 Ft/12 alkalom
Csoportos KMT torna 15.000 Ft/8 alkalom
Iskola előkészítő foglalkozás 22.000 Ft/4 alkalom
(Heti 1 x 1,5 óra komplex fejlesztő foglalkozás)
Milyennek látszanak ezek a gyerekek?
Sokszor átlagosnak látszanak, annak ellenére, hogy idegrendszerük egyes területei nem úgy működnek, ahogy kellene. Ez olyan tünetekben nyilvánul meg ami frusztrálja, feldühíti a szülőket, pedagógusokat, nem értik ezeket a gyerekeket: Miért ilyenek?
Ezeknek a gyerekeknek- amennyiben nem nevelési problémáról van szó- nehézségük van az érzékelt látvány, hang, tapintás, mozgás értelmezésével.
A szemén keresztül felvett vizuális, a fülén bemenő auditív és az átélt mozgásos információk feldolgozásával van nehézségük. Ezt szenzoros integrációs rendellenességnek vagy szenzoros feldolgozási nehézségnek hívják. Tehát az agy képtelen összehangolni a különféle érzékelésekből származó információkat, ennek következtében a gyerek nem tud a helyzetnek megfelelő választ, viselkedést adni. Nem azért, mert nem akarja, hanem mert nem tudja, nem képes rá.
Normál esetben, amikor érett egy idegrendszer a különböző szenzorokon (például szem, fül) keresztül egyidőben beérkező információkat az agy a másodpercek töredéke alatt felveszi, összekapcsolja. Ezek a látott, hallott, mozgásból eredő információk nagy utat járnak be az idegrendszerben mire feldolgozódnak, és megszületnek a helyzetnek megfelelő (adaptív) válaszok szóban, írásban, vizuálisan, mozgásban, viselkedésben.
Az idegrendszer éretlensége esetén a bejövő látott, hallott, mozgásból eredő információk nem tudnak feldolgozódni, melynek eredményeképpen a gyereknek a napi életvitelben nehéz percei lesznek.
A pedagógusoknak sokszor nehéz különbséget tenni, hogy a tünetek nevelési, pszichés avagy az idegrendszer éretlensége miatt jelentkeznek. Ennek megítélésére alkalmas a vizsgálatunk (Vizsgálatok címszó). Sok esetben csak iskoláskorban figyelnek fel az egyre markánsabban fellépő tünetekre.
Minél hamarabb felismeri valaki a szenzoros feldolgozási nehézség tüneteit, annál hamarabb indulhat el a terápia (TSMT-I és TSMT-II). Ez azért fontos, mert az agy a változásokra, változtatásokra akkor a legfogékonyabb, amikor még fejlődik, plasztikus (formálható). 10 éves korig jó esélyük van arra, hogy a terápiás kezelés sikeres legyen.
A TSMT célja, hogy segítsen a gyermekeknek még jobban funkcionálni az óvodai, iskolai, otthoni életükben, segítséget adjon a szülőnek is abban, hogyan bánjanak gyermekükkel, mert az idegrendszer éretlenségét nem lehet kinőni, maximum tünetváltás következik be.
Miért jó, ha kiderül az éretlenség?
Amennyiben a vizsgálatból éretlenség derül ki, az már egy nagy előrelépés, hogy megértsük a gyermeket, tudjunk tenni valamit, hogy segítsünk.
Miért fontos, hogy a gyermek fejlesztése a TSMT terápiával kezdődjön?
A TSMT alkalmas arra, hogy az agykéreg alatti szabályozást, az idegrendszer érési folyamatait elindítsa. Ez azért fontos, mert erre az érettségre tud eredményesen "rádolgozni" a fejlesztõpedagógia, logopédia, és egyéb más fejlesztés.
A leggyakoribb problémák, amelyekkel felkeresnek:
-
tipikustól eltérő mozgásfejlődés: a gyermek mozgásfejlődése megkésett, lelassult, stagnáló vagy éppen felgyorsult
-
az egyes mozgásfejlődési szakaszok (fejemelés, kitámasztás, oldalra fordulás, hasról-hátra és visszafordulás, kúszás, mászás, felülés, felállás, kapaszkodva lépegetés, önálló járás) kimaradtak, felcserélődtek vagy hibásak (például kúszása féloldalas volt), esetleg nem a szenzitív periódusban jelentek meg (amikor az ontogenetikus fejlődésmenetben kódolva volt)
-
megkésett beszédfejlődés: például 1 évesen még nem voltak értelmes, jelentéssel bíró szavai, nem ismételgetett, szókészlete 1 éves kora után nem bővült folyamatosan, 2 évesen nem volt legalább 50 szava és 1-2 szót nem illesztett össze mondattá
-
beiileszkedési-, tanulási-, magatartásproblémái vannak (BTM)
-
problémák a mozgás terén: ügyetlen, esik-kel, koordinálatlan, bizonytalan a mozgása, egyensúlyérzéke túlmozgásai vannak, éretlen a finommotorikája, grafomotorikája, problémák a beszédmozgásban
-
figyelme rövid idejű, csapongó, hamar vált tevékenységet, alig köthető le életkorának való tevékenységgel, játékkal
-
emlékezete nem megbízható
-
a tanult verseket, dalokat, tananyagot nehezen idézi fel
-
gondolkodása, problémamegoldása lassú, nehézkes
-
hiperaktív (ADHD)
-
sajátos nevelési igényű (SNI)
-
szabályokat nehezen tartja be
-
gyenge önkontroll
-
éretlen feladattudat- és tartás
-
viselkedése eltér korosztályától
Kérjen időpontot a +36 70 365 66 75-as telefonszámon,
az info@mozgas-fejlesztes.com e-mail címen vagy az alábbi linken!